9 najpopularniejszych awarii w naszym samochodzie

Codziennie praktycznie większość z nas, pokonując drogę do pracy przemierza ją właśnie samochodem. Osłabienie Polskich Kolei Państwowych a także miejskiej komunikacji pasażerskiej w mniejszych miastach oraz znaczny wzrost cen za świadczone usługi sprawiły, iż to właśnie samochód jest najbardziej popularnym środkiem transportu. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakiego rodzaju awarie mogą przydarzyć nam się podczas jazdy.

Do najczęstszych awarii, które mogą niespodziewanie przydarzyć się nam podczas jazdy jest awaria alternatora. Do uszkodzenia mogą się przyczynić uszkodzony mostek diodowy lub regulator napięcie a także zużyte łożyska lub szczotki.

Kolejną poważną awarią może być awaria silnika wycieraczek. Bezpośrednio do ich uszkodzenia może doprowadzić przepalony bezpiecznik lub uszkodzony przekaźnik a także wyłącznik lub silnik.

Następną awarią, która może nam się przytrafić w drodze jest awaria rozrusznika. Jest to poważna usterka, do której może doprowadzić uszkodzony wyłącznik elektromagnetyczny, zużyte szczotki lub łożyska a także zwarcie w uzwojeniu stojana lub wirnika. Podczas naszej podróży również możemy spotkać się z awarią wentylatora chłodnicy. Przyczyną jego uszkodzenia może być uszkodzony przekaźnik lub przepalony bezpiecznik, a także zepsuty wyłącznik termiczny lub sam silnik wentylatora.

9 najpopularniejszych awarii w naszym samochodzieKolejną, bardzo popularną awarią jest awaria dmuchawy. Przyczyną uszkodzenia może być przepalony bezpiecznik lub uszkodzony przekaźnik, a także zanik kontaktu w kostce zasilającej. Jednak w tym przypadku często bardzo trudno jest poprawnie zdiagnozować przyczynę. Awaria reflektorów głównych również jest bardzo popularną awarią, która może zdarzyć się praktycznie każdemu. Bezpośrednią przyczyną tej usterki może być przepalony bezpiecznik lub żarówka a także uszkodzony wyłącznik lub przekaźnik.

Jedną z ostatnich, popularnych awarii, jest awaria kierunkowskazów. Przyczyną ich awarii może być przepalony bezpiecznik lub żarówka, a także słaby kontakt w kostce zasilającej. Podczas podróży możemy również doświadczyć awarii akumulatora, jednak zdarza się to najczęściej zaraz po odpaleniu samochodu. Często może być rozładowany lub nie wypełniony całkowicie elektrolitem.

Ostatnią, najbardziej popularną awarią jest awaria turbosprężarki. Warto wiedzieć, iż w tym przypadku nie jesteśmy zmuszeni kupować nowego elementu. Wystarczy poddać układ zabiegowi taki jak regeneracja turbosprężarki, a nasz element odzyska dawną sprawność.

Sprawdź także: czyszczenie turbiny

W dzisiejszych czasach awarie samochodów zdarzają się bardzo często. Dlatego na ile to możliwe powinniśmy dbać o nasz samochód, aby przynajmniej niektórych awarii uniknąć.

Dodaj komentarz