Auto dla przeciętnego kierowcy

Mianem przeciętnego kierowcy można określić przeciętnego europejczyka, którego co prawda nie stać na samochody z najwyższej półki, jednak kupując auto oczekuje pewnego standardu, za który jest gotów zapłacić. Po przejęciu Skody przez niemiecki koncern to właśnie skoda fabia stała się marką dla przeciętnego kierowcy.

Modele takie jak skoda Octavian są obecnie coraz lepiej wyposażone, a cena nowych aut jest na tyle nie wysoka, że coraz częściej to właśnie takie samochody są chętnie przez kierowców wybierane. Także w Polsce skoda super cieszy się ogromną popularnością, chociaż jak dla kupujących u nas ceny takich samochodów niestety ale nie należą do najniższych. Volkswagen po przejęciu czeskiej firmy planuje ekspansję także na inne rynki.

Mniejszy budżet na zakup auta

Auto dla przeciętnego kierowcyNie tak dawno ukazała się informacja o owym modelu, produkowanym tym razem pod szyldem niemieckiej marki, który ma być samochodem dla kierowców dysponującym o wiele mniejszym od przeciętnego budżetem. Chodzi najprawdopodobniej o możliwość skutecznego konkurowania z chińskimi i indyjskimi producentami samochodów, którzy coraz śmielej myślą o europejskim rynku. Nowe dzieło Volkswagena dostępne ma być za około 5000 tysięcy euro co jak na nowy samochód tej klasy  jest ceną dosyć imponującą. Przypuszczać należy, że będą to samochody produkowane także na rynki azjatyckie, które spróbuje podbić niemiecki producent. Ciężko jest wyrokować czy będzie to sukces czy też sromotna porażka, ale warto w tym momencie przypomnieć sobie, że ponad 40 lat temu, volkswagen golf także powstawał jako model samochodu dla nie zamożnego odbiorcy.

Konkurenci dla Golfa

Określany był modelem samochodu dla każdego, okazał się jednakże ogromnym sukcesem. Do dziś jest to jeden z najbardziej pożądanych samochodów nie tylko na rynku pierwotnym ale także i wtórnym. Na przestrzeni lat powstawało wiele modeli takich jak seat Toledo które miały konkurować z popularnym golfem. Dzisiaj ciężko jest model ten nazwać autem dla każdego. Najnowsze modele golfa kosztować mogą grubo ponad 100 000 złotych, jednak jak przekonują eksperci nadal mamy do czynienia z wysoce niezawodnym samochodem. Być może więc będzie to zakup na wiele długich lat.

Dodaj komentarz