Auto pomoc, czego możemy oczekiwać?

Auto pomoc, czego możemy oczekiwać?W ramach ubezpieczenia assistance zarówno w zakresie podstawowym jak i rozszerzonym mamy zagwarantowane wsparcie jakiego w razie awarii, kolizji czy innego nieprzewidzianego zdarzenia zapewni nam auto pomoc. Czym dokładnie zajmują się firmy pod szyldem auto pomoc? Jakiego rodzaju usług możemy od nich oczekiwać?

Przede wszystkim interesuje nas usługa holowania. Niezależnie od tego czy zdarzyła nam się mniej poważna kolizja, groźny wypadek czy tylko zwykła awaria ubezpieczenia powinno zagwarantować nam holowanie. W zależności od wybranego przez nas zakresu różnie może to holowanie wyglądać. Warto zastanowić się nad tym zanim zawrzemy polisę.

Holowanie

Czy wystarczy nam na przykład limit holowania proponowany w zakresie podstawowym assistance czy też warto rozważyć rozszerzenie zakresu lub zwiększenie odległości holowania. Często bowiem holowanie odbywa się do najbliższego możliwego bądź patronackiego warsztatu, a to w może być warsztat oddalony od naszego miejsca zamieszkania jeśli awaria czy kolizja przytrafiła się nam w podróży. Sprawdźmy czy nasz zakres assistance, czyli pomocy w drodze zakłada naprawy na miejscu zdarzenia czy awarii. Jeśli wybierzemy odpowiedni zakres ubezpieczenia assistance auto pomoc powinna udzielić nam już w ramach tego przede wszystkim pomocy w miejscu zdarzenia, np. kolizji łącznie z zabezpieczeniem go oraz transportem kierowcy i pasażerów. Głównym zadaniem jakie ma auto pomoc jest właśnie transport – pojazdu do serwisu.

Jakie dobrać usługi?

Ale także wiele pomniejszych zadań. Warto sprawdzić czy nasza polisa też je nieodpłatnie już gwarantuje w ramach składki. Pomocnymi usługami są różne drobne naprawy w drodze, kiedy nie ma konieczności transportowania auta do warsztatu. Warto też zadbać o to byśmy mieli zagwarantowany dowóz paliwa. Wbrew pozorom to częsty problem na drodze. Inną ważną usługą jest wymiana opon, co po prostu czasem bardzo ciężko zrobić samemu, wymianę żarówki lub podładowanie wyczerpanego akumulatora czy też otwarcia awaryjnego samochodu (zatrzaśnięte drzwi, zamarznięte drzwi).

Więcej informacji na stronie http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/auto-pomoc/

Dodaj komentarz