Autostrady i samochody

Niemieckie samochody ale także i autostrady uważa się za najlepsze lub też wyjątkowo dobre jeśli chodzi o jakość wykonania. Jako ciekawostkę dodać można, że autostrady u naszych zachodnich sąsiadów są w dużej mierze bezpłatne, a jeśli już opłaty należy uiścić to są one o wiele niższe od tych, które płaci się w naszym kraju.

Wynika to ze stosowanych regulacji prawnych oraz sposobu finansowania budowy tychże dróg. Inną ciekawostką jest to że przez długi okres czasu w Niemczech, na drogach oznaczonych jako autostrady, nie obowiązywały w zasadzie żadne ograniczenia dotyczące prędkości. Jest to jak by nie patrzeć dosyć rozsądne z racji tego, w jaki sposób budowane są autostrady, które są przecież najbezpieczniejszymi drogami.

A4 jako najlepsza autostrada

Autostrady i samochodyNie ma na nich żadnych skrzyżowań, liczba zakrętów ograniczona jest do minimum. Są to normy obowiązujące także na naszych autostradach. Na straży ich przestrzegania stoi gddkia, nadzorująca i koordynująca prace związane z budową autostrad i innych dróg. Doskonałym przykładem autostrady stojącej na najwyższym poziomie jest w Polsce a4, niemalże gotowa już autostrada, ale najwięcej kłopotów jak wiemy sprawia autostrada a2, której najprawdopodobniej nie uda się w pełni dokończyć przed świętem piłkarskim, jednakże już dziś wiadomo że nie będzie z tego powodu utrudnień. Zmienione przepisy pozwolą na skorzystanie z autostrady, aczkolwiek później najprawdopodobniej konieczne będzie wykonanie wielu prac dodatkowych. Wracając do najpopularniejszych samochodów produkcji niemieckiej. Cały czas króluje pod tym względem audi oraz volkswagen.

Amerykańska motoryzacja

Znakomicie sprzedają się zarówno nowe, jak i używane samochody. Nawet kilkunastoletnie modele produkcji tych firm wyceniane są dosyć wysoko. Nie można powiedzieć tego o markach amerykańskich takich jak chevrolet oraz dacia. Amerykańska motoryzacja najmocniej odczuła i w dalszym ciągu odczuwa skutki kryzysu gospodarczego, być może dlatego, że znaczna część produkcji, przeznaczona była na rynek wewnętrzny. Nie zmienia to faktu że samochody tych marek można kupić także w naszym kraju.

Dodaj komentarz