Ceny paliw i porady dla motocyklistów

Kierowców od czas do czasu spotykają różne niespodzianki, nie zawsze niestety dla nich miłe czy też korzystne. Pierwszą z nich są nowe przepisy drogowe zaostrzające kary za wiele wykroczeń drogowych. Zmienia się nie tyle wysokość mandatów co wysokość liczby przyznawanych za określone wykroczenia punktów, co skutecznie powinno odstraszać kierowców od łamania przepisów drogowych.

Kolekcjonerzy punktów mają oczywiście możliwość zmniejszenia ich liczby odbywając specjalne szkolenie. Jeśli się tego zaniedba można przy kolejnym wykroczeniu drogowym utracić swoje prawo jazdy, co wiąże się z koniecznością ponownego odbycia kursu i zdania egzaminu na prawo jazdy.  Nowe przepisy też w sporym stopniu likwidują pewne utrudnienia w ruchu drogowym, chociażby jeśli chodzi o rowerzystów, których systematycznie na polskich drogach przybywa.

Rower środkiem transportu

Ceny paliw i porady dla motocyklistówRower staje się nie tylko pojazdem rekreacyjnym, ale normalnym środkiem transportu, którym dostać można się do pracy czy na uczelnie. Sprzyja temu także wysoka cena paliwa, na które stać coraz mniej kierowców. Ceny paliw to problem nie tylko polski, w niektórych krajach trwają nawet prace nad powołaniem specjalnej służby, która dokładnie kontrolować będzie to jak zmieniane są ceny paliw i czy zmiany te wprowadzane są zgodnie z przepisami. Zaobserwować można też tendencję, że prawie każda autogiełda to miejsce w którym sprzedaje się więcej samochodów, chociażby z instalacją gazową.

„Bolce”

W zamieszczonym poniżej materiale filmowym prezentowana jest wspaniała wystawa motocykli, dlatego też wypada dodatkowo wspomnieć o tym jakie porady motocyklowe chcemy dzisiaj państwu przekazać. Przedstawimy mianowicie dosyć dobry sposób na zabezpieczenie swojego motocykla przed zarysowaniem, także przy wypadkach, kiedy motocykl porusza się z nieco większą prędkością. Zabezpieczeniem tym są, specyficzne „bolce” stosowane zwłaszcza w motocyklach sportowych. To dosyć proste zabezpieczenie powinno uchronić lakier oraz sam motocykl przed porysowaniem, a nawet uszkodzeniem. Motocykliści często takie waśnie zabezpieczenia stosują z wielu różnorodnych względów.

Dodaj komentarz