Co jeszcze warto wiedzieć na temat pracy w domu?

Co jeszcze warto wiedzieć na temat pracy w domu?Uważaj szczególnie na rozpraszacze. Takimi są również Twoje zgubne nawyki. Sprawdzaj, więc pocztę dwa razy w czasie wykonywania pracy. Wyłącz dźwięk powiadomień. Postaraj się, jeśli tylko to możliwe nie odbierać telefonów w czasie pracy.

To wszystko zagwarantuje Ci szybkie uporanie się z obowiązkami zawodowymi. Praca z młodzieżą i dziećmi na dłuższą metę może stać się powodem wypalenia zawodowego, jak i pojawienia się wielu chorób zawodowych nauczycieli.

Jak uchronić się przed wypaleniem?

Czy jest sposób, dzięki któremu można zminimalizować ryzyko ich pojawienia się? Kluczem do sukcesu jest zdrowe i odpowiedzialne podejście do wykonywania zawodu nauczyciela. Sprawdź, jak radzić sobie z tego typu problemem, na co zwrócić szczególną uwagę i jak zadbać o siebie. Najważniejsze to mieć, jako nauczyciel dostęp do zajęć z emisji głosu. Każda szkoła powinna zapewniać takie zajęcia gronu pedagogicznemu, ponieważ niosą one ze sobą szereg korzyści. Dzięki prawidłowej artykulacji chronimy swoje struny głosowe, a jednocześnie zapewniamy sobie możliwość długotrwałego wykonywania zawodu.

Praca i odpoczynek

Na lekcjach emisji zdobywa się wiedzę, jak i praktykę w ramach oddychania przeponowego, relaksacji narządu mowy oraz umiejętnego wykorzystywania odpoczynków oddechowych. Krzyk nie wnosi do lekcji niczego dobrego. Dzieci przyzwyczajają się do niego, a co za tym idzie, żeby uspokoić klasę i prowadzić lekcje wypadałoby krzyczeć jeszcze głośniej. To zgubna droga, dlatego od pierwszych swoich lekcji stosuj zasadę niepodnoszenia głosu. Ucisz uczniów, a w razie gdyby nie dostosowali się do Twoich próśb, ukarz klasę dodatkową pracą domową. W ramach ochrony narządu mowy to sprawdzony sposób, z którego warto korzystać. Planuj każdą z prowadzonych lekcji tak, aby na każdy kwadrans mówienia przypadało 5 minut odpoczynku. W tym czasie zleć uczniom pracę samodzielną lub poproś o przeczytanie pracy domowej. Jeśli dobrze zaplanujesz każdą ze swoich lekcji, do domu wrócisz z nienadszarpniętym gardłem, a tym bardziej będziesz mieć ochotę do rozmowy z rodziną, a nawet na spotkanie ze znajomymi.

Dodaj komentarz