Czym jest pizza?

Pizza to narodowe włoskie danie, które stało się światowym dziedzictwem. W wersji klasycznej jest to okrągły placek z różnymi nadzieniami (ser, sos pomidorowy, pomidory, zioła itp.).

Skąd się wzięła pizza?

Pradziadkiem pizzy było kilka dań w starożytnym Rzymie podawanych na chlebie. Gdy pomidory trafiły do Europy, Włosi zaczęli robić pizzę, jaką znamy dzień. Stało się to na początku XVI wieku w Neapolu. 200 lat później pojawili się piekarze do pizzy, specjalizujący się wyłącznie w tworzeniu tego dania. Dziś prawie wszędzie jest pizza. Lublin to jedno z tych miast gdzie możemy skorzystać z oferty wspaniałej pizzerii. Teraz możesz znaleźć ogromną różnorodność pizzy. Smak to subiektywne odczucie, ktoś jest zachwycony owocami morza, ktoś z twarogu, ktoś może uznać, że na pizzy może się znaleźć wszystko, ale tylko bez mięsa.

Rodzaje pizzy

Pizza Margarita. Swoją nazwę otrzymała na cześć królowej Małgorzaty Sabaudzkiej, która miała słabość do tego dania. To klasyczna i jednocześnie najtańsza pod względem ceny pizza, w której nadzieniu znajduje się ser mozzarella, pomidor, sos pomidorowy i zioła. Jeśli zastanawiasz się, jaką pizzę zamówić, aby była niedroga, to Margarita to doskonały wybór. Jednocześnie ma wspaniały smak ze względu na najdelikatniejszy ser i soczyste pomidory. Pizza 4 sery. To także klasyczna wersja pizzy, która jest serwowana w wielu restauracjach. Szefowie kuchni okresowo spierają się między sobą, które sery powinny znaleźć się w tym przepisie na pizzę, ponieważ te, które były pierwotnie produkowane, są produkowane tylko przez kilku włoskich rolników ze starej szkoły. Calzone. To pyszne danie z centralnych i południowych regionów Włoch. Jest przygotowywana w pięciu różnych typach, zarówno klasycznych ( Calzone Naples ), jak i niecałych ( Calzone z łososiem lub Calzone z szynką ). Hawajska. Ta pizza została wynaleziona w 1962 roku przez Sama Panopoulosa, Greka, który wyemigrował do Kanady i otworzył własną pizzerię. Pizza hawajska to jedna z najczęściej kupowanych pizz na świecie obok pizzy mięsnej lub klasycznej pepperoni. Pyszną pizzę zamówisz także tutaj.

Dodaj komentarz