Fiat uno i opel zafira

Pomimo tego że fiat uno spalanie nie jest już obecnie produkowany, nadal może być on spotykany w wielu miastach. Ostatnie modele zjechały z taśm produkcyjnych w 1993 roku, czyli prawie dwadzieścia lat temu. Samochody te być może nie należały do najwyższej klasy samochodów, ale są po dziś dzień są one użytkowane przez ich właścicieli.

Dosyć duża wytrzymałość, oraz dobra jak na tą klasę samochodów jakość wykonania powodują że po dziś dzień samochody te użytkowane są jako auta miejskie. Inną ich zaletą jest stosunkowo niewielkie spalanie, ale nie jest ono zasługą ekonomicznego nowoczesnego silnika czy też innych systemów mogących znacznie zmniejszać zużycie paliwa w samochodzie.

Trudności ze zdobyciem części

Fiat uno i opel zafiraW tym wypadku osiąga się to w zdecydowanie inny sposób, mianowicie samochód ten jest wyposażony w wyjątkowo mały silnik, który siłą rzeczy nie potrzebuje dużo paliwa, ale z drugiej strony nie ma co liczyć na duże osiągi, jeśli chodzi o użytkowanie takiego samochodu. Powoli też coraz trudniej dostępne stają się części zamienne, stosowane do napraw tego samochodu. W końcu więc trzeba będzie podjąć decyzję także o wymianie takiego samochodu na nowy. Doskonałym pretendentem do miana samochodu rodzinnego jest opel zafira opinie. Samochód ten przewidziany jest w podstawowej wersji dla pięciu osób, które ze względu na dosyć sporą ilość miejsca w środku, mogą samochodem tym wygodnie podróżować.

Oszczędne auta

Kwestia wyglądu jest oczywiście sprawą gustu, ale zdaniem wielu zmiany w stylistyce najnowszej generacji zefiry były nieco zbyt drastyczne.Dane techniczne dotyczące spalania stawiają ten samochód w segmencie aut oszczędnych, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego przyśpieszenia oraz osiągów. Zarówno w wersji benzynowej jak i z silnikiem diesla możliwe jest zakupienie samochodu z silnikiem osiągającym moc 150 koni mechanicznych. Użytkownicy mogą korzystać także z automatycznej lub manualnej skrzyni biegów. W obu przypadkach ilość dostępnych przełożeń uzależniona jest od mocy samego silnika. Na ogół jest to od 5 do nawet sześciu dostępnych biegów.

Dodaj komentarz