Fiat uno

Pierwsze informacje odnośnie nowego fiata uno pojawiały się już w specjalistycznej prasie jeszcze przed rokiem 1980. W okresie tym powstawał fiat uno, który zadebiutował w roku 1983. Nowy model fiata był samochodem wyjątkowo uniwersalnym.

W naszym kraju najpopularniejsze modele, to oczywiście trzy, oraz pięciodrzwiowe wersje samochodu. Były one sprzedawane w największej liczbie egzemplarzy, ale koncern oferował znacznie więcej. Dzisiaj być może mało kto pamięta, ale samochód ten oferowany był także jako furgon. Na rynku europejskim do kupienia była także wersja dwudrzwiowa, o nieco większych osiągach.

Nowe produkcje Fiata

Fiat unoTrudno jest ją nazwać samochodem sportowym, czy też porównywać do modeli alfa romeo spalanie, ale w rzeczy samej miała ona lepsze osiągi od pozostałych odmian. Generacja ta sprzedawana była z mocniejszym silnikiem, mniejsza była także masa własna samochodu. No i w końcu Uno dostępne było także jako dosyć niewielki sedan. Okres sprzedaży tego modelu wynosił aż 10 lat, to dosyć dużo jeśli weźmiemy pod uwagę fakt iż jest to nie jako auto z poprzedniej epoki. Ostatecznie na początku lat 90 fiat postanowił zastąpić ten model zdecydowanie lepszymi samochodami. Po pierwsze był to fiat Punto, w zdecydowanie bardziej ubogiej aniżeli obecnie wersji, oraz fiat bravo opinie, także dopiero co debiutujący na rynku. Dzisiaj już doskonale wiemy że to właśnie te modele przejęły palmę pierwszeństwa. Brak małych samochodów, oferowanych przez fiata był jednak mocno odczuwalny.

Fiat Panda

Wzrosła więc sprzedaż samochodów takich jak kia sorento cena oraz honda accord opinie. Nadal modele honda jazz cieszą się sporą popularnością, ale także i Fiat powrócił, z dosyć dużym sukcesem do sprzedaży niewielkich samochodów osobowych. Takim pojazdem był, oraz jest także i do tej pory fiat panda, oferowany w bardzo zróżnicowanych wariantach. Jest to także jeden z tańszych, obecnie dostępnych na rynku samochodów. Jakość jego wykonania oraz dostępne w tej dosyć mocno przystępnej cenie wyposażenie może w pełni satysfakcjonować klientów.

Dodaj komentarz