Formuła jeden i porady motocyklowe

Sporty motorowe nie są być może sportami w których nasi rodacy pochwalić mogą się ogromnymi sukcesami, ale za to kilku naszych rodaków doskonale sobie w takich dyscyplinach sportowych radzi, przykładem jest oczywiście formuła 1 kwalifikacje i Robert Kubica, który przez wzgląd na swój wypadek, jak na razie zmuszony był do wycofania się ze startów w wyścigach formuły 1.

Wszystko wskazuje na to, że już w następnym sezonie znowu zobaczymy to na torach. Jak na razie nie ma informacji o tym, aby przymierzał się do startów, jednak mówi się że wraz z tym jak powoli wraca do zdrowia, powraca także do treningów. Wszyscy mają nadzieje na to, że to jak by nie było traumatyczne wydarzenie, którym był przecież wypadek nie wpłynie mocno na umiejętności Roberta Kubicy.

Testy przed sezonem

Formuła jeden i porady motocykloweProwadzone przez niego auto testy jak na razie wypadają dobrze. Wypadek ten i nie tylko ten pokazują jak niebezpieczne potrafią być w dalszym ciągu wyścigi samochodowe, i to pomimo coraz nowocześniejszych zabezpieczeń stosowanych w samochodach zawodowych kierowców. Prowadzi się nawet specjalne moto testy mające na celu testowanie owych zabezpieczeń, które ratują przecież życie wielu kierowcom, kiedy już dochodzi do wypadków. Za o wiele bardziej niebezpieczne uważa się sporty motocyklowe. Także poruszając się na co dzień motocyklem należy zadbać o swoje bezpieczeństwo stosując specjalny kombinezon, w którym powinno się jeździć na takim motorze.

Najlepszy materiał na kombinezon

Kombinezon, oczywiście wykonany powinien być ze skóry, która jest jednym z najlepszych materiałów, jeśli chodzi o możliwość zapewnienia ochrony kierowcy podczas ewentualnych wypadków. Nasz i nie tylko nasz motocyklowy poradnik zastrzega także i to, że absolutnym obowiązkiem poruszających się na dwóch kółkach jest oczywiście posiadanie kasku, który chronić będzie przed groźnymi urazami głowy. Kask posiadać powinni także kierujący skuterami, oraz rowerami, które także mogą rozwijać pewne prędkości, a upadek z takiego środka transportu może być w wielu przypadkach dosyć groźny dla kierujących.

Dodaj komentarz