Gdzie lokować oszczędności?

Gdzie lokować oszczędności?Oszczędza tylko połowa Polaków. Tzw. zaskórniaki nie przekraczają jednak wartości dwu krotności średniej wartości miesięcznego wynagrodzenia.

Odkładać czy inwestować?

Okazuje się jednak, że nawet niewielkie kwoty warto inwestować. Tylko wtedy pieniądze będą „pracować”, a my będziemy mogli cieszyć się dodatkowymi środkami. Podpowiadamy, jakie formy inwestowania w 2017 roku są najbardziej korzystne. Sprawdźcie już teraz. Co ciekawe, to właśnie lokaty w banku cieszą się od lat największą popularnością. Wszystko, dlatego, że nie są obarczone żadnym ryzykiem inwestycyjnym, za to pozwalają pomnażać oszczędności. To lokaty również nie wymagają od inwestora większego zaangażowania. Jedyną koniecznością jest przekazanie do banku określonej sumy środków pieniężnych.

Lokaty

Lokaty są też ciekawym rozwiązaniem, jeśli pod uwagę weźmiemy ich wybór. Dużym zainteresowaniem cieszy się lokata na 3 miesiące, 6 miesięcy i maksymalnie rok. Polacy nie lubią „zamrażać” swoich środków na długi czas, chociaż w przypadku lokat wiadomo, że im dłużej będzie trwać umowa z bankiem, tym więcej odsetek zostanie wygenerowanych. Konto oszczędnościowe to kolejny instrument inwestycyjny, dzięki któremu możliwe jest pomnażanie pieniędzy. Również ta forma nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Zerwanie umowy przez inwestora może wiązać się jedynie z utratą wypracowanych odsetek. Nie ma jednak obaw, by klient banku stracił również ulokowany na takim rachunku kapitał. Warto wybierać konta oszczędnościowe, które umożliwiają swobodne dysponowanie środkami. Są również i takie rachunki, do których puli inwestor może dokładać kolejne oszczędności i one również będą podlegać korzystnemu oprocentowaniu. Fundusze inwestycyjne cieszą się najmniejszą popularnością, chociaż wiążą się z możliwością największego zarobku. Wszystko dlatego, że obarczone są ryzykiem inwestycyjnym. Oznacza to, że inwestor musi mieć świadomość możliwości utraty części albo całości wniesionego kapitału.

Dodaj komentarz