Gdzie zainstalować domowy sejf

Gdzie zainstalować domowy sejf

Sejfy domowe są coraz częściej nabywane przez Polaków, którzy chcą bezpiecznie przechowywać wartościowe dla siebie przedmioty.

Ponieważ już dawno minęły czasy, kiedy sejf kojarzył się z mało estetyczną szafą, która stoi w kącie mieszkania wraz z modą na te urządzenia pojawił się dylemat gdzie taki sejf zainstalować.

O tym gdzie umieścimy nasz sejf decyduje przede wszystkim jego rozmiar

Im większy sejf w rodzaju wolnostojącego czy meblowego tym trudniej będzie nam go zamaskować. W wypadku, gdy urządzenie ma duże gabaryty rozsądnym pomysłem jest ukrycie go w najmniej dostępnym dla osób postronnych pomieszczeniu lub stylizacja na jeden z rozlicznych mebli stojących w domu. Sprawa jest stosunkowo prostsza jeśli postanowiliśmy zakupić sejf ścienny lub podłogowy. Te łatwo ukryć, choćby przykrywając je zdjęciem rodzinnym, obrazem czy w przypadku sejfu podłogowego po prostu dywanem.

Sprawdź również

Niezwykle istotny jest wybór pomieszczenia w którym umieścimy nasz sejf

Zdecydowana większość Polaków jako miejsce domyślne wybiera gabinet bądź sypialnie. Te wydawałoby się oczywiste wybory są niestety też domyślne dla potencjalnego złodzieja, który ewentualne poszukiwanie zacznie właśnie od tych pomieszczeń. Dlatego stosunkowo niezłym pomysłem jest instalacja sejfu w pomieszczeniu, które nie będzie wzbudzać żadnych podejrzeń. Może to być piwnica domu, poddasze, kuchnia lub na przykład łazienka. Pod tym względem elastyczność firm montujących tego typu urządzenia nie ma właściwie granic. Istnieją sejfy instalowane w obudowach wanny, w szufladach komód, czy pod łóżkiem. Niezwykłą popularnością cieszą się sejfy montowane pod schodami czy w garażu. Ich zaletą jest wysoka dyskrecja i mała oczywistość lokalizacji oraz łatwa dostępność dla zainteresowanych osób. Przy wyborze miejsca montażu warto pamiętać, że większość kradzieży w domach dokonywane jest przez osoby, które sami wpuszczamy do domu. To fałszywi akwizytorzy, ekipy remontowe czy podejrzani elektrycy. Tu należy działać w myśl zasady, że okazja czyni złodzieja i instalować sejf tam, gdzie wstęp mają tylko domownicy.

Dodaj komentarz