Jak dostać się do policji?

Jak dostać się do policji?Jeśli interesuje Cię zwalczanie przestępczości i widzisz się w roli policjanta, prawdopodobnie tak właśnie jest. Decyzja do dołączenia do szeregu policji koniecznie musi być poprzedzona dokładnym przeanalizowaniem obecnej sytuacji rodzinnej, ponieważ jak wiadomo to zawód, któremu trzeba poświęcić się w szczególny sposób.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przygotować się do zawodu policjanta, koniecznie przeczytaj artykuł zawierający sprawdzone i cenne wskazówki. Zawód policjanta bez dwóch zdań należy uznać za ciężką i odpowiedzialną pracę. To prawda, że trzeba mieć w tym wypadku konkretne predyspozycje, ale też odpowiednie przygotowanie.

Im wcześniejsza nauka, tym lepiej

Edukację najlepiej rozpocząć już na etapie liceum. Wówczas mamy zdecydowanie większe szanse w trakcie rekrutacji, ale też więcej pewności siebie. Rozpoczęcie nauki w specjalistycznej szkole to niejedyna ważna kwestia. Chcąc zostać policjantem, warto udać się na kursy rachunkowości, nauk behawioralnych, komputerowe oraz praw człowieka. Niezastąpione jest również utrzymanie wysokiego poziomu sprawności fizycznej. Ta z całą pewnością będzie dodatkowym atutem w czasie rekrutacji. Jeśli zależy Ci na szczególnego rodzaju treningu psychicznymi fizycznym, powinieneś rozważyć służbę w wojsku. To prawdziwa lekcja życia, która z całą pewnością okaże się w czasie rekrutacji bardzo przydatna.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Już po skończeniu średniej szkoły lub studiów możesz starać się o przyjęcie do policji. W tym celu powinieneś znaleźć właściwą komendę w miejscu zamieszkania, gdzie prowadzony jest nabór oraz dowiedzieć się, jakie dokumenty należy złożyć. Podstawowymi będą: CV, list motywacyjny, świadectwa ukończenia szkół, świadectwa ukończenia kursów, dokument tożsamości potwierdzający polskie obywatelstwo, zaświadczenie o niekaralności. Z chwilą, gdy złożysz wszelkie niezbędne dokumenty, rozpoczyna się postępowanie rekrutacyjne. Z tymi wymaganiami musisz koniecznie zapoznać się relatywnie wcześnie. Informacje uzyskasz za pośrednictwem lokalnej jednostki policji. Egzamin ten obejmuje również badanie spostrzegawczości, zręczności, słuchu oraz wytrzymałości. Testy prowadzone są w specjalnych szkołach policyjnych i zwykle polegają na pokonaniu przygotowanego toru przeszkód w danym czasie.

Dodaj komentarz