Jak działa ubezpieczenie szyb?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych w dodatkowym, dobrowolnym ubezpieczeniu proponuje nam ubezpieczenie szyb. Ochrona tego typu jest zazwyczaj bardzo tania, a jednocześnie może nam rozwiązać wiele problemów.

Jak to działa?

Szyby to najdelikatniejszy fragment pojazdu. Jeśli ulegną uszkodzeniu, to niestety musimy udać się do warsztatu i natychmiast naprawić wszelkie szkody. Bywa to jednak bardzo kosztowne. Ubezpieczenie szyb jest to dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenie, które obejmuje wyłącznie szyby samochodu. Dotyczy jednakowo szyb bocznych jak też tylnich i przednich. Najczęściej można wykupić ubezpieczenie szyb razem z AC. Ubezpieczyciel zapewni naprawę lub wymianę szyby w profesjonalnym warsztacie specjalizującym się w szybach samochodowych. Korzystanie z tego ubezpieczenie nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji. Między innymi nie powoduje, że tracimy zniżki na AC w danej firmie ubezpieczeniowej. Jednocześnie jesteśmy kompleksowo chronieni bez względu na to, czy szyba zostanie wybita w trakcie jazdy, czy w efekcie działań osoby trzeciej.

Jak działa ubezpieczenie szyb?

Jak dochodzi do uszkodzenia szyb?

Wbrew powszechnemu przekonaniu do uszkodzenia szyb dochodzi stosunkowo często. Zagrożeniem są tu choćby kamyki, które odpryskują spod kół podczas jazdy, gradobicie, spadające gałęzie czy złodzieje. Najczęściej dochodzi do uszkodzenia szyby przedniej, która jest niszczona właśnie przez drobne elementy wypadające spod kół samochodów. Musimy mieć też świadomość, że sama jazda z uszkodzonymi szybami jest w polskim prawie zakazana. Według ustawy o ruchu drogowym pojazd uczestniczący w nim musi być tak utrzymany, aby korzystanie z niego zapewniało dostateczną widoczność kierowcy. Jeśli jednak auto z uszkodzoną szybą zostanie poddane kontroli drogowej, to najpewniej kierowcy zostanie wypisany mandat. Ponadto, nawet najmniejsze uszkodzenie szyby może uniemożliwić przedłużenie ważności badań technicznych. Często kierowcy jednak ryzykują i zostawiają szyby w uszkodzonym stanie, właśnie dlatego, że nie posiadają odpowiednich środków na ich naprawę.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-szyb/

Dodaj komentarz