Jak obchodzić się z nowym silnikami na ropę?

Aktualnie samochód jest najbardziej popularnym środkiem transportu. Często nie wyobrażamy sobie bez niego życia, ponieważ użytkujemy go codziennie. Z tego powodu powinien być sprawny. Niestety obecnie często zdarza się, iż samochody są bardzo wadliwe. Wiele części wykonanych jest ze złej jakości materiału, co powoduje częste awarie. Jednak usterki mogą również zdarzyć się z powodu nieodpowiedniego użytkowania naszego auta. Warto również pamiętać, iż może zdarzyć się sytuacja, gdy nie mamy wpływu na powstałą usterkę. Przykładem tego typu uszkodzenia może być awaria wtryskiwaczy.

Jak obchodzić się z nowym silnikami na ropę?Należy wiedzieć, iż awaria wtryskiwaczy charakteryzuje się specyficznymi objawami. Przede wszystkim możemy odczuwać spadek mocy naszego silnika oraz zwiększone zużycie paliwa. Ponadto możemy usłyszeć charakterystyczne stukanie, a także zauważyć biały lub czarny dym. Może się również zdarzyć, iż nasz silnik bez przyczyny zgaśnie lub też będziemy mieć problem z jego wyłączeniem. Tego typu awarię możemy łatwo naprawić. Pamiętajmy, że naprawa wtryskiwaczy może obejmować ich regenerację, jak i również zakup nowych elementów. Regeneracja wtryskiwaczy w silnikach diesla polega między innymi na dokładnym oczyszczeniu elementów. Pierwszy etap naprawy wtryskiwaczy to przede wszystkim dokładne szlifowanie iglicy rozpylacza. Kolejnym etapem jest docieranie gniazda. Wykonywanie tych zabiegów jest bardzo ważne, ponieważ często zanieczyszczenia są bezpośrednią przyczyną powstałych awarii. Jednak należy pamiętać, iż nie zawsze istnieje możliwość skorzystania ze znacznie tańszego rozwiązania, jakim jest regeneracja. Wówczas jesteśmy zmuszeni zakupić nowe elementy, które są nieco droższe od zabiegu regeneracji. Ceny wtryskiwaczy są uzależnione od ich rodzaju. Obecnie możemy wyróżnić między innymi układy z wtryskiwaczami elektromagnetycznymi, czy też układy z wtryskiwaczami piezoelektrycznymi. Należy również pamiętać, iż nie wszystkie układy z wtryskiwaczami zużywają się tak samo szybko.

Samochód z pewnością jest bardzo komfortowym środkiem transportu, jednak nie możemy zapominać o jego odpowiednim użytkowaniu oraz konserwacji. Tylko dzięki temu nasza maszyna będzie sprawna, a my będziemy bezpieczni podczas jazdy.

Dodaj komentarz