Jak pogodzić wychowanie dziecka z karierą?

Jak pogodzić wychowanie dziecka z karierą?Tytułowy problem dotyka coraz więcej matek na całym świecie. Nie chcą one siedzieć non stop w tzw. pieluchach. Kobietom nie wystarcza zajmowanie się domem i dziećmi.

Kariera jest dla nich równie ważna, co dla mężczyzn. Spełnienie w życiu można rozpatrywać na wielu płaszczyznach. Dom i rodzina jest oczywiście tą priorytetową niemniej jednak niejedyną.

Czy da się pogodzić wychowanie dzieci z karierą?

Sprawdźmy, co w tej kwestii można zrobić. Zaraz po urodzeniu dziecka możesz odczuwać silną chęć przebywania przy maluchu. Coraz częściej będziesz jednak myślała o tym, aby wyrwać się z domu. Na dobry początek możesz zapisać się na któryś z kursów, na który nie miałaś czasu, pracując wcześniej czy też będąc w ciąży. To dobry start na podniesienie swoich kwalifikacji, a jednocześnie bycie w domu z maluchem, który wymaga nieustannej opieki. Poza tym pamiętaj, że każda praca jest na początek bardzo dobra.

Powrót do pracy planuj krok po kroku

Z całą pewnością nie powinnaś rozpoczynać jej na cały etat, a wdrażać się pomału, stabilizując sytuację rodzinną. Jeśli masz dryg do pisania, możesz pisać artykuły na blogi itp. Dla chcącego nic trudnego. Grunt to wytrwałość w dążeniu do celu. Poza tym możesz zająć się rękodzielnictwem, telemarketingiem oraz każdą jedną pracą, która Cię interesuje. Możesz wynająć opiekunkę na kilka godzin dziennie, gdzie czas, będziesz mogła poświęcić wyłącznie pracy. Z czasem Twój maluch pójdzie do przedszkola, a czas na robienie kariery zdecydowanie Ci się wydłuży.

Dodaj komentarz