Jak reagować na niemile uwagi koleżanki?

Jak reagować na niemile uwagi koleżanki?Koleżanki w pracy potrafią być naprawdę niemiłe. Oprócz wyścigu szczurów mamy tu do czynienia z ogromem zazdrości w ramach ubioru i wyglądu, co oczywiście przekłada się na całkowicie złą atmosferę. Niektóre uwagi koleżanek potrafią dać porządnie w kość.

Twoje podejście

Warto uzbroić się, więc w siłę do walki z nimi. Jeśli nauczysz się odpowiedniego podejścia, a przede wszystkim bronienia własnych granic, bez najmniejszych problemów w krótkim czasie nauczysz koleżanki, jak powinny Cię traktować. Mowa tu po części o asertywności, która ważna jest na każdej płaszczyźnie naszego życia. Jeśli masz dość takich uwag, czas po prostu z nimi skończyć.

Szczera prawda

W tym celu najważniejsza to szczerość. Jeśli nie powiesz, co tak naprawdę czujesz, że jesteś tym faktem prawdziwie wkurzona, pozwolisz sobie na więcej. Aby zakończyć ten proceder, koleżance wystarczy powiedzieć, że uwagi  złoszczą Cię, a poza tym źle świadczą o kulturze koleżanki. Dzięki tym słowom natarczywość z całą pewnością zniknie bez śladu. Odważ się na swoją obronę. Jeśli nie zrobisz tego w porę, bardzo szybko niemiłe uwagi mogą spotkać Cię ze strony jeszcze innych koleżanek w pracy. Nie pozwól sobie na bycie kozłem ofiarnym. Broń swojego, ponieważ nikt nie zrobi tego za Ciebie. Powiedz wprost co myślisz o takich uwagach, uważając przy tym na to, aby nie dopuścić się podobnych uwag, jakie zastosowała wobec Ciebie niemiła koleżanka. Jeśli nie masz odwagi na rozmowę, możesz ignorować niemiłe uwagi. To jednak nie do końca może okazać się skutecznym działaniem. Być może koleżanka na jakiś czas powstrzyma się od uwag, ale nie łudź się, że tak już zostanie.

Dodaj komentarz