Jak samodzielnie obliczyć wysokość składki ubezpieczeniowej

Jak samodzielnie obliczyć wysokość składki ubezpieczeniowej

Zamiast biegać od jednego towarzystwa ubezpieczeniowego do drugiego i wykonywać setki zbędnych połączeń telefonicznych. Możemy sami obliczyć wysokość składki ubezpieczeniowej. Aby to uczynić, wystarczy nam znaleźć na jednej z setek stron internetowych kalkulator OC AC.

Za jego pośrednictwem bez problemu wyliczymy szacowaną wysokość składki i porównamy oferty wszystkich towarzystw, dostępnych na rynku.

Oblicz wysokości składki https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

W google. Musimy wpisać po prostu ubezpieczenia OC kalkulator i kliknąć jeden wybrany link

Następnie powinniśmy przygotować podstawowe dane dotyczące pojazdu, który chcemy ubezpieczyć i nasze dane osobowe. W odpowiednie pole wpisujemy przede wszystkim nasz wiek oraz datę, kiedy uzyskaliśmy prawo jazdy. Im jesteśmy młodsi tym niestety wyższą składkę przyjdzie nam zapłacić. Krótki staż jako kierowcy też nie będzie naszym atutem. Dla ubezpieczyciela bowiem optymalny klienta ma trzydzieści – czterdzieści lat i prawo jazdy z minimum dziesięcioletnim terminem. Wpływ na wysokość naszej składki ma też to czy jesteśmy w związku małżeńskim oraz, czy mamy dzieci. Statystycznie kierowcy wiozący rodzinę rzadziej łamią przepisy ruchu drogowego i jeżdżą przede wszystkim wolniej. Co zaskakujące wpływ ma też miejsce naszego zamieszkania. Tu także rządzi statystyka. Im więcej wypadków w okolicy gdzie jesteśmy zameldowani tym wyższa będzie składka ubezpieczeniowa.

Nie mniej istotne są oczywiście parametry ubezpieczanego samochodu

Liczy się przede wszystkim marka oraz rodzaj pojazdu, a także stan licznika. Im wyższy przebieg ma pojazd, tym więcej musimy wyjąć z portfela. Wiążę się to z tym, że ubezpieczyciel oczekuje, że taki samochód ma większą szansę zepsuć się podczas jazdy lub okazać się niesprawny. Kolejnym elementem jest pojemność silnika. Duży silnik to możliwość osiągnięcia dużych prędkości. Ta zaś jest przyczyną większości wypadków w Polsce. Dlatego duża pojemność oznacza automatycznie wyższą składkę. Po uzupełnieniu pozostałych pól pozostaje nam jedynie kliknąć przycisk oblicz OC i znamy już szacowaną wysokość naszej składki.

Dodaj komentarz