Jak sfinansować zakup samochodu?

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie życie bez samochodu. Coraz mniej osób nie dysponuje własnym autem. Niestety, samochód kosztuje. Nawet jeśli decydujemy się kupić auto używane, musimy liczyć się z niemałym wydatkiem. nie każdy ma jednak dość gotówki, aby samochód kupić. Na szczęście rozwiązaniem jest pożyczka samochodowa. Zobaczmy, jakie możliwości dają nam w tym względzie banki.

Kredyt samochodowy standardowy

To oczywiście najprostsze rozwiązanie, jeśli chcemy kupić samochód. Taki kredyt spłacany jest w tradycyjnych ratach kapitałowo – odsetkowych. Najczęściej ich wysokość jest równia, chociaż można zdecydować się również na raty rosnące bądź malejące. Wysokość rat, a także ich ilość jest zawsze ustalana indywidualnie. Warto jednak pamiętać, że najczęściej pożyczka na samochód rozkładana jest na dziesięć lat.

Jak sfinansować zakup samochodu?

Rata balonowa

Kredyt z ratą balonową to interesująca pożyczka na zakup samochodu. Wyróżnia się spośród innych tego rodzaju produktów niezwykłą konstrukcją. Decydując się na kredyt z ratą balonową, musimy początkowo wpłacić równowartość na przykład 20% samochodu. Kolejne 30% rozkładane jest na kilka rat. Pozostałe 50% jesteśmy zobowiązani wpłacić w określonym terminie. Robimy to jednorazowo. Dlatego kredyt z ratą balonową jest rozwiązaniem odpowiednim dla osób, które nie mają problemów ze zorganizowaniem znacznej sumy pieniędzy. Ciekawym rozwiązaniem jest – zamiast wpłacania pozostałej kwoty – pozostawienie auta w rozliczeniu. Kwota, na jaką zostanie wyceniony samochód będzie wpłatą na nowe auto. Rata balonowa to dobry wybór dla wszystkich, którzy lubią często zmieniać samochody.

Zakup samochodu to zawsze spore obciążenie dla budżetu domowego. Dlatego mało osób jest w stanie zrobić to za gotówkę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być odpowiednia pożyczka. Warto pamiętać, że działające obecnie banki proponują swoim klientom wiele rozwiązań, jeśli chodzi o sfinansowanie samochodu. Dlatego każdy ma szansę znaleźć to, które maksymalnie dopasowane jest do indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz