Jak wykorzystać kalkulator OC AC

Każdy kto posiada samochód lub inny pojazd zmechanizowany, który został zarejestrowany na terenie Polski, musi co jakiś czas wykupić ubezpieczenie obowiązkowe OC.

Ubezpieczenie OC, to taka forma ubezpieczenia, która chroni osoby poszkodowane w wyniku wypadku lub stłuczki czy potrącenia, które było spowodowane przez nas. Nasza wina i odpowiedzialność nie może tu bowiem zależeć od zasobności naszego portfela. Dlatego raz na rok płacimy do wybranego przez nas towarzystwa ubezpieczeniowego składkę, która ma być zabezpieczeniem na wypadek, gdybyśmy na jezdni popełnili jakiś błąd za który ktoś inny miałby być zmuszony zapłacić.

Większość z nas całkowicie bezrefleksyjnie wybiera ofertę ubezpieczyciela, czyniąc to albo pod wpływem przyzwyczajenia do rozmawiania z jednym agentem lub też pod wpływem nachalnych reklam, które wyjątkowo nagłaśniają istnienie danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Efektem tego często wybieramy ubezpieczenie, które nie jest dla nas najkorzystniejsze pod katem finansowym.

Rozwiązaniem jest tutaj kalkulator OC AC. To bardzo proste narzędzie, które możemy znaleźć w Internecie, a dzięki któremu jesteśmy w stanie samodzielnie wyliczyć składkę dla naszego ubezpieczenia. Kalkulator OC AC nie tylko szybko wyliczy nam wysokość składki ale też pozwoli porównać rózne oferty, pochodzące od wielu towarzystw ubezpieczeniowych, co pozwoli wybrać nam ofertę najtańszą, czyli najlepszą. Musimy mieć bowiem świadomość, że ubezpieczenie obowiązkowe OC, w każdym towarzystwie jest dokładnie takie same. Zakres ubezpieczenia jest określony w prawie i żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie może samodzielnie zmienić zakresu działania ochrony. Dlatego jedyną zmienną jaka nas interesuje przy wyborze danej oferty jest po prostu cena. Kalkulator pozwala nam też bardzo szybko dokonać wyboru ubezpieczyciela. Oszczędzamy więc pieniądze oraz cenny czas, który zmuszeni bylibyśmy poświęcić na poszukiwanie odpowiedniej oferty oraz spotkania z agentami ubezpieczeniowymi czy wykonywaniu niezbędnej ilości połączeń telefonicznych.

Dodaj komentarz