Jak znaleźć bezpieczną pracę przez granicę?

Jak znaleźć bezpieczną pracę przez granicę?Szukając pracy, bardzo często decydujemy się na tzw. wyjazd za chlebem. Jeśli wyjeżdżamy za granicę z polecenia, do znajomych czy rodziny nie mamy powodów do najmniejszych obaw. Inaczej sprawa wygląda, gdy wyjazdu szukamy w ogłoszeniach. Należy uważać, ponieważ nie każde z nich jest prawdziwą ofertą.

Bardzo często treść ogłoszenia ma się nijak do tego, co tak naprawdę musimy wykonywać na danym stanowisku. Polecamy zapoznać się, więc z istotnymi wskazówkami, które pomogą Ci w znalezieniu wiarygodnego etatu poza naszym krajem.

Szukaj profesjonalnych pośredników

Jeśli szukasz pracy za granicą, pierwsze, co jest w tym wypadku najważniejsze to szczególna uwaga na oferty. W Internecie roi się od fałszywych ogłoszeń, gdzie od osób aplikujących wymagana jest wpłata. Takie omijaj z daleka. Bazuj wyłącznie na wiarygodnych pośrednikach, na których temat możesz znaleźć opinie. Te są najcenniejszym wyznacznikiem profesjonalizmu działania agencji pracy tymczasowej. Pamiętaj, że agencja zatrudnienia nie może pobierać żadnych opłat za znalezienie pracy. Możesz ponieść wyłącznie koszt dojazdu i powrotu z miejsca pracy, wydania wizy czy badań lekarskich.

Na co zwrócić uwagę?

Zwróć uwagę na opłaty w różnych agencjach zatrudnienia, ponieważ te mogą znacząco się różnić. Pamiętaj, że skierowanie pracownika do pracy za granicą wymaga umowy na piśmie. Ta powinna zawierać: dane zagranicznego pracodawcy, okres zatrudnienia, rodzaj pracy, warunki pracy, warunki płacy, ewentualne przysługujące świadczenia socjalne, warunki ubezpieczenia, czy zakres odpowiedzialności agencji. Jeśli w tego typu umowie jest dla Ciebie coś niezrozumiałego, nie podpisuj jej. Podpisujemy jedynie w pełni zrozumiały nam dokument. Aby nie okazało się, że w ramach podpisanego dokumentu zostałeś zobowiązany do czegoś, o czym nie masz zupełnie pojęcia, umowę przeczytaj kilka razy, a w razie problemów ze zrozumieniem danych jej punktów, zwróć się o pomoc.

Dodaj komentarz