Japońskie samochody

Będąc w Japonii można odnieść wrażenie że japońskie samochody go głównie małe i stosunkowo brzydkie auta napędzane jeszcze mniejszymi ale za to bardzo oszczędnymi silnikami. Zazwyczaj takie samochody spotkamy w dużych miastach jednakże należy zdawać sobie sprawę z tego że mentalność Japończyków jest trochę inna, a przy wyborze samochodu przeważają w dużej mierze względy praktyczne.

Takie auta faktycznie doskonale sprawują się w miejskiej dżungli. Posiadanie takiego samochodu powoduje nie tylko oszczędności ale rozwiązuje także wiele licznych problemów związanych na przykład z parkowaniem swojego samochodu. Japońskie auta, zwłaszcza te które sprzedawane są w Europie mogą całkowicie przeczyć temu obrazowi.

Klasa średnia

Japońskie samochodyPrzykładem jest mazda 6 zaliczana do samochodów średniej klasy, porównywalna z niemieckimi popularnymi modelami takimi jak audi, także pod względem bardzo wysokiej niezawodności.Najnowsze modele produkowane od roku 2007 są samochodami z niewielkim zacięciem sportowym. Istnieje możliwość zakupienia samochodu prawie z 200 konnym silnikiem, co jest dosyć ciekawym wyborem jak na samochody w tym segmencie. Nowa mazda służyć może zarówno jako samochód dla młodego kierowcy, lubiącego szybką jazdę jak i samochód rodzinny, który nie będzie sprawiał częstych problemów. Zadecydowanie praktyczniejszym samochodem jeśli chodzi o auto rodzinne jest nissan almera. Najbardziej popularna jest wersja kombi tego samochodu. Nie jest on co prawda tak bardzo niezawodny jak mazda, ale jest to auto z nieco niższego segmentu.

Oszczędny silnik

Doskonale jednak sprawdza się na co dzień. Istnieje możliwość zakupu samochodu z oszczędnym 75 konnym silnikiem jak też i z niemalże dwukrotnie większą mocą napędową. Do dziś po ulicach poruszają się najstarsze modele tego samochodu, z roku 1995. Bardziej wymagającym kierowcom na pewno do gustu przypadnie nissan primera, na uwagę zasługuje także najnowsza honda accord. Z produkowanych w Europie samochodów za rozsądną cenę polecić można renault Clio oraz oczywiście model mercedes a170.

Dodaj komentarz