Leasing samochodowy: dlaczego warto?

Posiadanie własnego samochodu to niewątpliwie ogromna wygoda. Niestety, zakup auta wiąże się z koniecznością sporego wydatku, na co nie każdy może sobie pozwolić. Tradycyjny kredyt bankowy też nie każdemu odpowiada. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi Santander Consumer Multirent, który oferuje swoim klientom leasing samochodowy. Dlaczego ta forma sfinansowania zakupu samochodu jest dobrym rozwiązaniem?

Ulgi podatkowe

Decydując się na leasing samochodu, można przede wszystkim liczyć na ulgi podatkowe. Ci, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą mogą koszty związane z kolejnymi ratami leasingowymi zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Decydując się na leasing operacyjny, kwota odliczenia może wynosić nawet sześć tysięcy złotych, co nie jest małą sumą.

Brak jednorazowego wydatku

Leasing samochodowy to brak konieczności jednorazowego dużego wydatku, co ma miejsce wówczas, gdy kupujemy samochód za gotówkę. Nie trzeba również martwić się zobowiązaniem kredytowym. Firmy leasingowe – podczas oceniania zdolności kredytowej potencjalnego klienta – są znacznie mniej restrykcyjne niż banki. W efekcie na zakup samochodu na drodze leasingu mogą pozwolić sobie ci, którzy na tradycyjny kredyt raczej nie mieliby szans. Co ważne, ta forma zakupu samochodu jest znacznie tańsza niż tradycyjny kredyt samochodowy, co również oznacza wcale niemałe oszczędności. Do tego dochodzą znacznie mniej skomplikowane procedury, co sprawia, że nowym samochodem można cieszyć się znacznie szybciej niż wówczas, gdy decydujemy się na tradycyjny kredyt samochodowy.

Leasing samochodu to obecnie jedna z najbardziej popularnych forma zakupu nowego auta. Co ciekawe, jeszcze nie tak dawno był on dostępny wyłącznie dla firm. Dzisiaj sytuacja znacząco się zmieniła. Na leasing mogą zdecydować się również osoby prywatne. Wymienione zalety to oczywiście nie wszystkie, jakie można przypisać tej formie sfinansowania zakupu auta. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej nie tylko firm, ale również i osób decyduje się skorzystać z oferty takich firm, jak Santander Consumer Multirent.

Dodaj komentarz