Na co szczególnie uważać chcąc podpisać dobrą umowę leasingową?

Jeśli chcemy sfinansować zakup auta dla naszej firmy szybko, tanio i bez niepotrzebnych komplikacji, trudno o rozwiązanie bardziej skuteczne niż leasing na samochód. Niestety, nie oznacza to wcale, że każdy podmiot decydujący się na taki krok, jest jednakowo zadowolony z podjętej przez siebie decyzji. Na jakie kwestie powinniśmy więc zwrócić szczególną uwagę, jeśli zależy nam na tym, aby uniknąć rozczarowania?

Na co szczególnie uważać chcąc podpisać dobrą umowę leasingową?

Zwróć uwagę na to, na jaki czas podpisujesz umowę

Jak długo ma obowiązywać umowa leasingowa? Osoby, które zadają sobie takie pytanie, bardzo szybko same udzielają sobie też na nie odpowiedzi. Pięcioletni czas trwania umowy jest tak popularny, że często zapominamy, że jest on jedną z wielu opcji, z jakich możemy skorzystać. Niekiedy znacznie bardziej opłacalne jest jego skrócenie zwłaszcza, gdy wiemy, że samochód będzie wykorzystywany przez nas dość intensywnie, a tym samym po trzech latach może się okazać, że trudno już pokazywać go klientom. Bywa i tak, że zależy nam przede wszystkim na tym, aby rata leasingowa nie stanowiła dużego obciążenia dla firmowego budżetu. W takim wypadku dobrze jest zadać sobie pytanie o to, czy umowa nie powinna obowiązywać nas nie przez pięć, ale przez siedem lat.

 

Nie spiesz się, bo stracisz

Decydując się na leasing samochodów w mAuto bardzo często możemy liczyć na to, że nasz wniosek zostanie oceniony w ramach tak zwanej procedury uproszczonej. Nie musimy wtedy przedstawiać zbyt wielu dokumentów, a analiza naszych możliwości wraz z wydaniem ostatecznej decyzji może trwać zaledwie dwa albo trzy dni. I choć może się wydawać, że jest to rozwiązanie idealne, pociąga za sobą pewne ryzyko. Gdy zaczynamy się spieszyć, może się okazać, że znacznie większe znaczenie będzie dla nas miało to, jak szybko uzyskamy zgodę na leasing, a nie to, na jakich będzie przyznany warunkach. Warto więc pamiętać o tym, że chcąc liczyć na umowę, która będzie satysfakcjonująca, będzie trzeba ją zaplanować. W innym wypadku zostaniemy skazani po prostu na wybór mniejszego zła.

Dodaj komentarz