Naprawa pompy marki Bosch

Naprawa pompy marki BoschPraca silnika w samochodach typu diesel może niekiedy zostać zachwiana. Gdy dostrzegalne będzie wyraźnie zmniejszenie mocy silnika oraz charakterystyczne dymienie, wówczas prawdopodobne jest, iż wina leży po stronie pompy wtryskowej. Co wówczas trzeba zrobić?

W momencie, gdy dostrzeżemy, iż auto ciężko pracuje, nie ma mocy, występują pewne problemy podczas uruchomienia silnika warto wziąć pod uwagę wizytę w profesjonalnym warsztacie diagnostycznym.

Gdy zepsuje się pompa..

Warto zaznaczyć, iż w przypadku, gdy elementy wewnętrzne pompy ulegną zużyciu lub uszkodzeniu wymiana całego układu nie jest jedyną możliwą opcją. Znacznie lepszą alternatywą, bynajmniej dla osób oszczędnych będzie naprawa pompy. Regeneracja pompy wtryskowej firmy Bosch możliwa jest poprzez wymianę zużytych części wewnętrznych. Zużyte lub uszkodzone części to zazwyczaj gniazdo zaworu sterującego, a w nim kulka, która nie domyka zaworu przez co paliwo wydostaje się na zewnątrz. Awarii może ulec również trzpień zaworu sterującego, który sprawia, iż do cylindra dochodzi dokładnie odmierzona dawka paliwa. Jeśli jest on zużyty dawka jest zawyżona, a cylinder przyjmuje większą porcję paliwa, czego efektem jest tak zwane „zamulenie” pracy silnika. Nie ma on takiej mocy ze względu na zbyt niskie ciśnienie.

Naprawa czy wymiana części?

Gdy zostanie zdiagnozowane uszkodzenie pompowtryskiwaczy wówczas są dwie opcje do wyboru. Można wymienić część na nową, to znaczy cały układ wtryskowy lub próbować naprawiać pompę. Biorąc pod uwagę koszy związane z wymianą całego układu wtryskującego znacznie korzystniej wypada regeneracja pompowtryskiwaczy. Wymieniane są wówczas wewnętrzne części pompy, które spowodowały spowolnioną pracę silnika oraz jego reakcję w momencie uruchamiania go. Zazwyczaj będą to końcówki lub trzpień. Znacznie rzadziej dochodzi do awarii spowodowanych elektromagnesem. Mowa o zużyciu gniazda, którym kulka odcinająca dopływ paliwa nie zatyka zaworu. Przy wymianie części wewnętrznych nie jest też pomijana nakrętka końcówki, którą łatwo jest zepsuć, poprzez nieodpowiednie dokręcenie. Warto zaznaczyć, że przy tego typu czynnościach należy stosować odpowiedni sprzęt. W odniesieniu do zakładania nakładki końcówek wymagane jest użycie klucza z elektroniczną kontrolą dokręcania.

Dodaj komentarz