Nowe samochody

Eleganckie samochody miejskie takie jak opel zafira, nie zawsze znajdują się w zasięgu cenowym większości kupujących. Dla naszych zachodnich sąsiadów modele audi a5 czy mazda 323f dostępne są w rozsądnych cenach, ale niestety w naszym kraju nie zawsze można je zakupić dosyć tanio, zwłaszcza że doliczyć należy jeszcze koszty transportu i inne tym podobne obciążenia.

Dlatego też w segmencie samochodów za rozsądną ceną znajduje się u nas na przykład fiat Punto. Nowe samochody, oferowane od początku 2012 cieszą dosyć dobrym jak na segment B wyposażeniem, oraz sensowną jakością wykonania. Samochody te, klasyfikowane są jako autka miejskie. W najnowszym modelu dostępny jest więc specjalny system pozwalający na dynamiczne wyłączanie i uruchamianie silnika, w zależności od sytuacji.

Oszczędzanie paliwa

Nowe samochodyPrzydaje się to na światłach czy też podczas jazdy w korkach czyli w typowych warunkach miejskich. Auto dostępne jest zarówno z silnikami benzynowymi jak i ropnymi, ale o ewentualną instalację gazową nabywca zadbać już w swoim własnym zakresie. Samochód po raz pierwszy dostępny jest także z automatyczną skrzynią biegów. W wersji z manualną możliwe jest zakupienie samochodu z 6 stopniową skrzynią biegów, stosowaną przy mocniejszych silnikach. Nadal nie udało się uniknąć pewnych mankamentów dotyczących bardziej samego wnętrza samochodu. Po pierwsze chodzi o rozmieszczenie niektórych elementów na desce rozdzielczej samochodu.

Mankamenty deski rozdzielczej

Kierowca korzystając z nich niestety ale w pewnym stopniu odrywa wzrok od drogi. Powoduje to stworzenie niebezpieczeństwa na drodze. Innym mankamentem może być powstawanie w środku dosyć silnego hałasu podczas podróżowania z większą prędkością, podobnie jest w innych modelach z tego segmentu samochodów takich jak kia sorento. Chodzi o prędkości rzędu ponad 120 kilometrów na godzinę, czyli problem ten pojawi się raczej dosyć rzadko. Inaczej jest w samochodach alfa Romeo, które stworzone są w zasadzie do podróżowania ze zdecydowanie wyższymi prędkościami. Produkowane są one oczywiści także we Włoszech, praktycznie przez ten sam koncern samochodowy co samochody Fiata.

Dodaj komentarz