O przysmakach dla psa

O przysmakach dla psa

Wielu właścicieli psów bardzo chętnie kupuje im różnego rodzaju przysmaki. Jest ich w sklepach całe mnóstwo. Co w takim razie kupić? Czy przysmaki dla psa są zdrowe?


Rodzaje psich przysmaków

Przysmaki dla psów mają różną konsystencję, kształty, wielkość, kolor. Do tych, które warto kupować psom należą:
• suszone lub wędzone kości. Pomagają pielęgnować uzębienie naszych pupili;
• wędzone lub suszone podroby. Decydując się na zakup tych przysmaków pamiętajmy, aby wybierać , które mają jak najmniejszą ilość sztucznych konserwantów. Podobnie jak suszone/wędzone kości pomagają w utrzymaniu czystych zębów.

Są dla psów także dodatkowym źródłem białka;
• suszone kawałki mięsa. Bogate w mnóstwo niezbędnych składników odżywczych;
• ciasteczka. Bardzo często produkowane są z warzyw i owoców. Mogą więc dostarczać psom dodatkowych witamin i minerałów.

Przysmaki specjalne

W sklepach zoologicznych, w dużych przychodniach weterynaryjnych właściciele psów mają do wyboru również specjalne psie przysmaki. Wśród nich są między innymi przysmaki dedykowane szczeniakom i psom seniorom. W składzie tych przysmaków znajdują się składniki, które dbają o ich kondycję zdrowotną.

Jak i ile ich podawać?

Psy uwielbiają przysmaki tak samo jak większość z nas uwielbia słodycze. Pamiętajmy jednak, że podawanie ich zbyt często może zakończyć się u psa nadwagą. W ciągu jednego dnia pies nie powinien więc dostać więcej niż 2-3 przysmaki. Na pewno nie mogą one stanowić one podstawy jego codziennej diety. Warto też pamiętać, że przysmaki przydadzą się nam, gdy chcemy wyszkolić swojego psa. Smakołyki dla psa będą dla niego w czasie tresury najlepszą nagrodą.

Wszystkie lub większość psów to ogromne łasuchy. Zdecydowanie nie można im podawać resztek z naszego talerza. Gdy chcemy psa nagrodzić czy sprawić mu przyjemność – podajmy mu specjalnie dla nich przygotowane przysmaki. Pamiętajmy jednak, aby wybierać te przysmaki, które dostarczą mu także składników odżywczych, pomogą utrzymać w dobrej kondycji sierść i uzębienie.

Dodaj komentarz