Passat, polo oraz volvo

Pierwszy volkswagen passat pojawił się w roku 1973. Obok golfa jest to jeden z ważniejszych modeli dla całego koncernu. Samochody te od zawsze były bardzo dobrze wyposażone i po prostu wygodne. Jest to w zasadzie auto rodzinne, które oferuje sporo miejsca w kabinie, nawet w starszych modelach.

W przeciwieństwie do golfa, samochodów z pierwszej generacji nie spotyka się już często na drogach, ale modele z lat osiemdziesiątych czy też dziewięćdziesiątych to widok wcale nie rzadki. Najnowsza wersja produkowana od roku 2010 doczekała się w końcu odświeżenia wyglądu. Passat stał się też samochodem nieco bardziej luksusowym wyposażonym w wiele nowoczesnych dodatków.

Dodatkowe wyposażenie samochodu

Passat, polo oraz volvoDoświetlanie zakrętów, ogrzewanie postojowe, czy też zaawansowane systemy parkowania to w zasadzie standard w samochodach tej klasy. Podobnie jak w poprzednich modelach stosowana jest tutaj przez koncern polityka bogatego, ale dodatkowego wyposażenia samochodu. Nie można powiedzieć, że w podstawowej wersji jest ono ubogie, ale dzięki dużej liczbie dodatków klienci mogą sami dobrać sobie samochód taki, jaki im się podoba. Samochodem zdecydowanie niższej klasy jest natomiast volkswagen polo. Można uważać go za samochód typowo miejski, używany przez różnych kierowców. Może służyć także jako auto rodzinne, ale nie gwarantuje tak wysokiego komfortu jak popularny passat. Podobnie jak inne samochody tej marki cechuje go jednak wysoka niezawodność oraz bogate jak na auta tej klasy wyposażenie.

Volvo jako konkurencja

Od pewnego czasu poważną konkurencją dla niemieckich samochodów są auta holenderskie a w szczególności volvo s40. Po raz pierwszy volvo v40 pojawiło się na rynku w połowie lat 90. Stosunkowo prosty samochód, zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd spodobał się wielu użytkownikom. Nowocześniejszy volvo s60 ma wygląd nieco ładniejszy, ale nadal jest to ten sam niezawodny pojazd, chętnie kupowany przez europejczyków. Może być on alternatywą dla niemieckich pojazdów, prezentują bowiem podobną jakość, ale cena ich nabycia jest zdecydowanie niższa.

Dodaj komentarz