Pasta polerska – recepta na poprawienie wyglądu pojazdu.

Jak mówią statystyki, gro samochodów poruszających się po polskich drogach, swoje lata świetności ma już za sobą, nie oznacza to jednak, że muszą wyglądać źle? Można zrobić wiele, by wyglądały jak nowe.

Wygląd pojazdu, w znaczący sposób zależny jest od wyglądu nadwozia. Niestety po latach użytkowania pojazdu, lakier najczęściej nie jest doskonały. Warunki atmosferyczne, drobne otarcia, mogą pogorszyć wygląd lakieru. Na szczęście istnieją sposoby na poprawienie wyglądu auta. Najprostsze rozwiązanie to polerowanie lakieru pastą polerską.

Co to jest pasta polerska?

W odróżnieniu od wosku samochodowego, którego celem jest ochrona i nabłyszczenie nadwozia pojazdu, pasty polerskie;” href=”http://sklep.motogo.pl/pl/c/Pasty-polerskie/120″>pasty polerskie dodatkowo usuwają zniszczoną warstwę lakieru. Oczywiście użycie pasty polerskiej nie spowoduje starcia lakieru – usunięta zostanie tylko mikroskopijna warstwa lakieru, ale razem z nią wiele drobnych zarysować i innych uszkodzeń lakieru. Oczywiście głębsze zarysowania pozostaną, ale dzięki użyciu takiej pasty, mogą wyglądać o wiele korzystniej, będą płytsze, mniej szpecące.

Jak jej używać?

Pasta polerska – recepta na poprawienie wyglądu pojazdu.Pastę polerską należy nałożyć na nadwozie pojazdu. Nadwozie przed nałożeniem pasty musi zostać umyte, osuszone. Pastę można nakładać miękką szmatką, starając się cienką warstwę pasty nanieść na każdą lakierowana część pojazdu. Warto zapamiętać, że nie należy nakładać pasty w wysokiej temperaturze, a w szczególności w pełnym słońcu. Rozgrzana karoseria pojazdu spowoduje, iż pasta zbyt szybko wyschnie, efekt polerowania, więc będzie znikomy.

Odpowiednio nałożoną pastę polerską, należy postawić na nadwoziu przynajmniej na kilka minut, choć dla pewności może być nawet kilkanaście. Cel jest jeden – pasta musi wyschnąć. Gdy już tak się stanie, na nadwoziu pojawi się biały nalot, a my będziemy mogli przystąpić do polerowania. Można je wykonywać miękką szmatką, kolistymi ruchami czyszcząc każdy element nadwozia, lub użyć do tego celu specjalnej szlifierki polerskiej.

Dobrze wypolerowany lakier samochodu, zyska nieco lepszy kolor, barwa stanie się wyraźniejsza, będzie też o wiele gładszy i równiejszy. Wypolerowane nadwozie, warto w celu zachowania dobrego wyglądu lakieru, zabezpieczyć poprzez dodatkowe woskowanie, po czym od czasu do czasu nanosić wosk samochodowy ponownie. Działając w ten sposób, na długo zachowamy dobry wygląd lakieru naszego pojazdu.

Dodaj komentarz