Po co stosować impregnat do betonu?

Po co stosować impregnat do betonu?

Po raz pierwszy betonu użyli budowniczowie w starożytnym Rzymie. Dzisiaj ten składający się z bardzo prostych składników (piasku, cementu, wody) kompozyt jest jednym z najbardziej popularnych materiałów budowlanych. Kilka lat temu oprócz betonu towarowego pojawił się również beton architektoniczny nazywany także dekoracyjnym.

Ten rodzaj betonu ma specyficzne właściwości dzięki, którym można go stosować do wykańczania wnętrz biurowych i mieszkań. Stosuje się go także na elewacje budynków.

Elementy, które powstają z betonu dekoracyjnego

We wnętrzach mieszkalnych gładkie albo strukturalne płyty służą do wykańczania ścian. Zastępują one popularne niegdyś tapety czy modne ściany z cegły. Coraz częściej we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym zastępuje się płytami wykonanymi z betonu architektonicznego panele podłogowe. Coraz więcej osób wybiera również wykonane z betonu zlewozmywaki oraz blaty do szafek kuchennych i łazienkowych. Elementy dekoracyjne z betonu architektonicznego coraz częściej goszczą także w przydomowych ogrodach.

Po co stosować impregnat do betonu?

Każdy rodzaj betonu jest niezwykle trwały. W celu poprawienia właściwości, którymi charakteryzuje się ten kompozyt, można jednak zastosować impregnat do betonu Pilbet. Impregnat do betonu sprawia, że betonowe blaty w łazienkach i kuchniach, okładziny ścienne i posadzki są odporne na wilgoć. Łatwiej też jest utrzymać je w idealnej czystości. Impregnat zabezpiecza betonowe elementy również przed uszkodzeniem, zwiększa się tym samym ich trwałość, chroni je przed zabrudzeniami. Do tego dzięki impregnatowi nabierają one jeszcze większych walorów estetycznych. Elementy, które przeznaczone są do wykańczania wnętrz już na etapie produkcji zabezpiecza się impregnatem. Jednak co jakiś czas warto impregnację powtórzyć. Impregnaty do betonu stosowane na zewnątrz zabezpieczają je przed działaniem mrozu, chronią także elementy małej architektury ogrodowej przed pojawieniem się nieestetycznych grzybów, zielonych wykwitów i porostów.

Dodaj komentarz