Pomagamy znaleźć czas dla dziecka

Pomagamy znaleźć czas dla dzieckaTraktuj zabawę z dzieckiem, jako formę relaksu, a sama zobaczysz, jak dobrze robi Wam ta Wasza wspólna chwila.

Jeśli Twoje dziecko jest już nieco starsze, możecie razem przygotowywać posiłki, sprzątać, robić pranie itp. czynności. Łączą i scalają rodzinę, a poza tym stanowią idealny czas na bycie razem.

Równowaga między życiem zawodowym, a prywatnym

Jeśli nauczycie się wspólnego dbania o dom, możesz być pewna, że Twoje dziecko nie będzie za Tobą tęskniło. Takie wolne przydaje się w każdej rodzinie. Nie dopuść do tego, że pracy będziesz poświęcać 7 dni w tygodniu. To pierwszy krok do tego, aby z Twoim dzieckiem zaczęły się problemy. Poza tym pamiętaj, że na pracy życie się nie kończy. Pieniądze są potrzebne niemniej jednak nie za wszelką cenę. Jeśli obiecujesz dziecku czas wyłącznie dla niego, dotrzymuj zdania. Nie strać zaufania dziecka, ponieważ to bardzo zła droga do budowania wzajemnego zaufania. Twojemu dziecku pomimo to, że pracujesz należy się codziennie poświęcony czas. Nie zapominaj o spacerach, ponieważ te mają pozytywny wpływ na Wasze relacje, ale też na Wasze zdrowie. Nie zaniedbuj ich.

Wspólnie spędzony czas umacnia więzi rodzinne

Każdego dnia poświęć choćby pół godziny na ten rytuał. Sama zobaczysz, jak będzie Ci tego brakować, jeśli któregoś dnia nie wyjdziecie. Nie zapominaj również o tym, że Twoje dziecko potrzebuje taty i mamy razem. Zapewnij mu, więc możliwość obcowania z obojgiem rodziców. Tu również postaraj się o którąś z weekendowych atrakcji jak na przykład wspólny wypad do kina, teatru, parku, gdziekolwiek, gdzie po wyjściu zostaną miłe wspomnienia. Dąż do tego, aby w rodzinie jak najwięcej rzeczy robić razem. Tego typu działaniem scalasz rodzinę, która po czasie nie umie żyć bez siebie, kocha się i troszczy wzajemnie. Pracą nie załatwisz wszystkiego, a już na pewno nie zapewnisz dziecku miłości, której dzieci się domagają i potrzebują bez względu na to, czy masz pracę, obowiązki czy nie.

Dodaj komentarz