Pośrednictwo pracy

Pośrednictwo pracyBiura pracy to kolejne miejsca pomocne w znalezieniu zatrudnienia.

Tu zostaniesz dokładnie wypytany o swoje doświadczenie, kwalifikacje i umiejętności, a na tej podstawie dostaniesz kilka propozycji, z których będziesz mógł skorzystać.

Pamiętaj, aby się nie zniechęcać.

Znalezienie pracy nie trwa jeden dzień. Jeśli będziesz jej szukał w wielu miejscach, z całą pewnością w relatywnie krótkim czasie, będziesz mógł cieszyć się zdobytym etatem. Nie zapominaj o wytrwałości. Jeśli aplikujesz na wiele ogłoszeń, pamiętaj, aby dołączać do każdej z nich list motywacyjny. Nawet, jeśli nie jest on wymagany, możesz dołączyć go, ponieważ świadczy on o profesjonalizmie Twojego działania. List motywacyjny jest Twoją wizytówką, którą reprezentujesz się z jak najlepszej strony przed potencjalnymi pracodawcami. Jeśli masz problem z samodzielnym stworzeniem takiego listu, możesz skorzystać z pomocy specjalistów. To oczywiście płatna usługa, niemniej jednak bardzo opłacalna. Grunt to, aby nie brakowało Ci wytrwałości, a podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej pewności siebie.

Gdy zostaliśmy zaproszeni przez pracodawcę…

Rozmowa kwalifikacyjna to dla nas dosyć stresujący temat należy jednak wiedzieć, że musimy się do niej dobrze przygotować, aby zwiększyć swoje szanse u przyszłego pracodawcy. Trwa zaledwie kilkanaście minut i w tym czasie musimy zrobić jak najlepsze wrażenie. Dobrze, więc, jeśli nie jest on wyłącznie monologiem ze strony pracodawcy, a rzeczowym dialogiem. My również mamy prawo do zadawania pytań, a wręcz jest to wskazane i dobrze o nas świadczy. O co więc warto zapytać? To, że w ogłoszeniu jest napisane „sekretarka” lub „operator wózka widłowego” nie znaczy, że od razu znamy cały zakres swoich obowiązków. Warto, więc poprosić o szczegółowe dane, dotyczące zakresu ewentualnej pracy. Dzięki temu będziemy tez w stanie ocenić, czy podołamy wszystkim wymaganiom, może się przecież okazać, że będziemy musieli doszkolić się w niektórych kwestiach. To, że w naszym CV zawarte są nasze umiejętności i doświadczenie zawodowe, nie znaczy, że pracodawca o wszystkim wie, często zdarza się też, że jest on niedokładny i nie doczyta niektórych aspektów. Warto, więc trzymać rękę na pulsie i walczyć o swoje. Pytając o zakres obowiązków, pokazujemy tym samym, że zależy nam na tej pracy i chcemy się do niej jak najdokładniej przygotować.

Dodaj komentarz