Praca przy komputerze a wzrok

Praca przy komputerze a wzrokJeśli Twoja praca to praca przy komputerze, zwróć uwagę na odległość w jakiej siedzisz od monitora. Prawidłowa wynosi około 50-60 cm.

To bezpieczna odległość, która minimalizuje ryzyko wystąpienia dolegliwości oczu. Poza tym możesz wyposażyć się w specjalne nakładki na monitor, które pochłaniają szkodliwe promieniowanie. Pamiętaj o tym, aby górna krawędź monitora znajdowała się nieco poniżej wzroku.

Aby nasze oczy były sprawne…

W ramach pracy przy komputerze należy robić sobie przerwy. Najlepiej, co godzinę na około 5 minut. Dzięki takiemu działaniu nie dopuścisz do nadmiernego zmęczenia oczu. Poza tym zadbaj o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, w którym pracujesz. Wietrz je często, a poza tym zaaranżuj w niej jak najwięcej zieleni, która ma kojący wpływ na wzrok. Możesz też kierować twarz na promienie słoneczne, co natychmiastowo rozluźnia gałki oczne.

Zdrowie każdy ma tylko jedno

Jeśli pracujesz przy komputerze, nie możesz brać nadgodzin. To bardzo niebezpieczne nie tylko dla zdrowia Twoich oczu, ale dla całego Twojego organizmu. W ten sposób pracujesz w tzw. wymuszonej pozycji ciała, która nie ma też dobrego wpływu na Twój kręgosłup. Jeśli samemu nie zadbasz o ten fakt, osobiście poniesiesz konsekwencje zdrowotne, które w tym wypadku mogą być nieodwracalne.

Dodaj komentarz