Samochody miejskie – ekonomiczne i funkcjonalne

Samochody miejskie - ekonomiczne i funkcjonalneZanim zdecydujesz się na wybór swojego samochodu, dobrze zastanów się i zdefiniuj swoje potrzeby oraz wymagania, jakie stawiasz swojemu przyszłemu czterokołowcowi, preferowany styl jazdy oraz sposób eksploatacji auta, a także swoje realne możliwości finansowe. Jeżeli będziesz używał samochodu głównie do przemieszczania się do pracy, na zakupy i inne mniejsze eskapady, nie potrzebujesz pełnego wyposażenia i dodatkowych gadżetów. Nie celuj w bardzo szybki, naładowany końmi mechanicznymi samochód, który będzie drogi w utrzymaniu.

Auta miejskie to idealna propozycja dla wszystkich, którzy nie mają aspiracji jazdy wyczynowej, którzy nie będą wypuszczali się w dalekie podróże samochodowe. Z wyposażenia dodatkowego w zupełności powinieneś zadowolić się klimatyzacją i elektrycznymi szybami. Jest ci potrzebne przede wszystkim auto zwinne i ekonomiczne.

Ekonomiczność auta miejskiego przejawia się w dwóch czynnikach. Po pierwsze, są o wiele mniej awaryjne. Prosta konstrukcja, która ma być przede wszystkim funkcjonalna i podstawowe wyposażenie, bez dodatkowych gadżetów, nie jest narażone na tak częste dysfunkcje, generujące wysokie koszty naprawy. Drugim ważnym aspektem jest niskie spalanie. Duża pojemność silnika, olbrzymia ilość koni mechanicznych i potężna moc, która umożliwia osiąganie wielkich prędkości maksymalnych, konotuje duże spalanie, co przy dzisiejszych cenach paliwa jest dość boleśnie odczuwalne dla portfeli. Tym bardziej, że warunki miejskie nie dają możliwości bezpiecznego wykorzystania pełni osiągów takich aut. Jeśli więc będziesz jeździł samochodem głównie do pracy, nie potrzebujesz super szybkości.

Całkowicie wystarczająca ilość koni mechanicznych dla samochodów miejskich to od 70 do 110 KM. Tego typu moc gwarantuje niskie spalanie i dużą oszczędność przy tankowaniu pojazdów. Dla przykładu Audi A1 przy pojemności silnika 1,2l i 2l spali ok 3,9l – 5,8l przy przejechanych 100km. Ford Ka (1,2l) to spalanie ok 4,2l – 5,3l na 100km. Citroen C1 (1l i 1,4l) spali ok 4,1l – 4,6l na przejechane 100km.

Dodaj komentarz