Samochody i nawigacja

Seat określany jest jako hiszpański producent samochodów. Produkcja samochodów rozpoczęła się w Barcelonie, kiedy to założona została w latach pięćdziesiątych fabryka seata, na licencji znanego włoskiego producenta czyli Fiata. W ten sposób seat funkcjonował do lat 80, kiedy to stał się całkowicie niezależnym, hiszpańskim koncernem na skutek odkupienia od włoskiego koncernu udziałów.

Wtedy też zaczyna się produkcja nowych, projektowanych przez Hiszpanów modeli samochodów. Seat popularny jest także w Polsce, znakomicie w ostatnim czasie sprzedają się modle takie jak Leon. Uważane za wyjątkowo nowoczesne i dostępne po przystępnej cenie. Także Japończycy mają swój nie mały wkład w rozwój motoryzacji. Jednym z bardziej rozpoznawalnych modeli samochodów produkcji japońskiej jest subaru.

Sportowy samochód

Samochody i nawigacja Model ten najbardziej kojarzony jest przez miłośników sportów motorowych. Subaru Impreza jest jednym  z bardziej charakterystycznych, rajdowych samochodów. Jest to pełnoprawny samochód sportowy, aczkolwiek najnowsze generacje to już samochody także wygodne i dosyć dobrze wyposażone, co może zainteresować klientów którzy w samochodach poszukują czegoś więcej, aniżeli tylko wysokich osiągów. Bardziej typowym japońskim miejskim samochodem jest toyota yaris. Pierwsze modele z roku 1998 może nie zachwycają stylistyką, ale zaprezentowana w ubiegłym roku najnowsza generacja tego samochodu jest już dosyć ładnym, stylistycznie atrakcyjnym samochodem, aczkolwiek nadal jest to małe auto miejskie. Także inne koncerny azjatyckie coraz śmielej poczynają sobie na europejskim rynku samochodowym.

Mapa targeo

Najgłośniejszą premierą tego typu pojazdów był nowy model tata, sprzedawany w nowej, odmienionej wersji. Nowoczesne rozwiązania znajdują zastosowanie nie tylko w samych samochodach. Zmienia się także sposób pobierania opłat, obecnie zamiast bramek, z coraz większym powodzeniem stosowany jest system viatoll, który umożliwia automatyczne naliczanie i elektroniczne pobieranie stosownej opłaty. Sami kierowcy coraz częściej stosują w swoich samochodach nawigację satelitarną. Nowoczesna targeo mapa sprawdza się znakomicie nie tylko w trasie ale coraz częściej także w dużych miastach.

Dodaj komentarz