Samochody w filmach

Niemalże każdy z nas lubi oglądać filmy. Jedni uwielbiają oglądać komedie, inni horrory, a jeszcze inni natomiast lubują się w oglądaniu filmów sensacyjnych w których coś się dzieje. W zdecydowanej większości filmów mamy okazję zobaczyć pojazdy mechaniczne jakimi są samochody.

Oczywiście nie w każdym filmie mamy okazję zobaczyć samochody. Na przykład w filmie, którego akcja dzieje się w starożytnym Rzymie samochodów raczej nie ujrzymy. Jednak w filmach, których akcja dzieje się mniej więcej współcześnie już raczej na pewno je ujrzymy. Warto w tym momencie zaznaczyć iż różnorodność modeli jakie możemy tam ujrzeć jest bardzo duża. Przykładowo możemy na przykład w niejednym filmie choć przez chwilę ujrzeć taki samochód jak volkswagen passat czy też inny model volkswagena.

Sympatyczne samochody

Samochody w filmachJednak nie jest to oczywiście jedyny model samochodu jaki możemy ujrzeć w filmach. Bardzo często mamy okazję również ujrzeć taki samochód jak volkswagen polo, który jest całkiem sympatycznym autem. Wspomniane modele bardzo często nie są jakoś specjalnie pokazywane gdyż w wielu filmach na przykład w filmach opowiadających o szpiegach czy też innych ludziach wyposażonych w samochody, które posiadają na swoim wyposażeniu dziesiątki przeróżnych gadżetów, to właśnie te samochody są najbardziej ekspres jonowane na ekranie. Zwykłe volvo s40 już niekoniecznie, a właściwie raczej na pewno nie jest zbyt często pokazywane.

Samochód jak bohater filmowy

Są też filmy, w których bohaterami są samochody. Takim filmem jest na przykład film pod tytułem „Christine” na podstawie książki Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Owa Christine jest samochodem zabijającym ludzi (w wielkim skrócie). Nie jest to oczywiście żadne volvo s60, ale trzeba przyznać że Christine ma swój urok oraz klasę. Kto oglądał wspomniany przed chwilą film dokładnie wie o jaką klasę chodzi. To pokazuje, że nawet zwykły samochód może być jednym z głównych bohaterów filmu. Choć znając życie zapewne powstał niejeden film, którego bohaterem jest samochód. Są nawet bajki. Każdy chyba słyszał o bajce „Pan Samochodzik”, której bohaterem nie jest może jakieś volvo v40, ale jest sympatyczna bajka.

Dodaj komentarz