Seat i renault

Hiszpańskie samochody znajdują wielu nabywców na całym świecie w tym także w Polsce. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy zakup takiego samochodu to dobra inwestycja oraz na które modele najlepiej jest zwrócić swoją uwagę.

Pierwszą rzeczą która rzuca się w oczy to niski spadek wartości samochodów używanych tej marki. Jest to dobry znak świadczący raczej o wysokiej jakości wykonania takich właśnie samochodów. Jednym z modeli które charakteryzują się właśnie tą cechą jest seat Leon. Najnowsza wersja tego samochodu to w zasadzie najbezpieczniejszy ze wszystkich modeli seata. Zastosowano w nim innowacyjny system bocznych poduszek powietrznych, które znajdują się także z tyłu pojazdu.

Bezpieczeństwo dla dzieci

Seat i renaultZaprojektowano je w taki sposób, aby chroniły podróżujące z tyłu samochodu dzieci. Do tego dodano nowocześniejszy niż w innych modelach system czujników, reagujących na zderzenie niezwykle szybko, w czasie zaledwie siedmiu milisekund co nie zawsze jest standardem nawet w autach wyższej klasy. Zastosowano także sprawdzony już w modelach takich jak seat ibiza system mający na celu zwiększenie bezpieczeństwo pieszych. Dotyczy to kontrolowanego zgniatania się blach na masce samochodu oraz takie rozłożenie tych elementów aby w razie zderzenia z pieszym maksymalnie zminimalizować ryzyko odniesienia przez pieszego obrażeń. Taki system ma także  seat Cordoba, jak wskazują sami użytkownicy sprawdza się on także w przypadku zderzeń członowych, znacznie minimalizując koszty późniejszej naprawy samochodu.

Wydajny silnik

Nie gorzej wypadają także francuzi. Najnowszy renault scenic to nowoczesne auto miejskie, które napędzane może być ekologicznym paliwem. Umożliwia to nowoczesny, wysoce wydajny silnik stosowany w tych samochodach. Jak zawsze w modelu tym mankamentem może być oryginalnie wyglądający tył który nie każdemu może się podobać, jednak już w wersji pięciodrzwiowej samochód ma bardziej klasyczny wygląd. Zdecydowanie większy i być może ciekawszy okazuje się renault laguna, jest to samochód z o wiele bogatszym wyposażeniem, aczkolwiek nie znajduje się on w zasięgu cenowym każdego nabywcy. Mniej zamożnych z pewnością zainteresować może renault espace.

Dodaj komentarz