Suzuki

Japońska firma produkowała samochody głównie na potrzeby rodzimego rynku krajowego, jednak wraz z rozrostem koncernu samochody zaczęły być sprzedawane także na rynki globalne ze szczególnym uwzględnieniem europejskiego oraz amerykańskiego rynku samochodowego. Jednym z pierwszych modeli, samochodów miejskich oferowanych przez Suzuki na rynki globalne był suzuki swift opinie.

Pierwsza, klasyczna już dzisiaj generacja pojawiła się w roku 1983. Przyznać należy, że nawet dziś, po niemalże trzydziestu latach samochód ten prezentuje się bardzo dobrze, aczkolwiek wyposażenie może już nieco mniej zachwycać i wydawać się przestarzałe. Na całym świecie pierwsza generacja nadal jest użytkowana, a sam model jest produkowany i sprzedawany.

Kolejne generacje Suzuki

SuzukiW przeciągu tych trzydziestu lat, jakie upłynęły od premiery pierwszej generacji, pojawiły się jeszcze kolejne, dzisiaj dostępna jest już szósta generacja Swift. Generacja ta produkowana jest od roku 2010, z myślą  zwłaszcza poza Azją, ale wygląd nowego modelu podoba się także i samym Japończykom, dosyć licznie kupującym ten model. Z zewnątrz, pod pewnymi względami Swift przypominać może udany zresztą model renault megane opinie. W najnowszej generacji zmienił się nie tylko wygląd, ale samochód stał się jeszcze bardziej ekonomiczny, oraz ekologiczny. Udało się jeszcze znacząco ograniczyć emisję szkodliwego dwutlenku węgla, co jest dosyć dobrym osiągnięciem.

Współpraca z Fiatem

Suzuki ściśle współpracuje także z Fiatem od pewnego już czasu. Owocem tej współpracy był model suzuki sx4, sprzedawany także pod marką fiata jako Sedici. Samochód ten opracowany został wspólnie przez oba te koncerny. Dosyć ciekawa stylistyka, oraz fakt iż jest to samochód dosyć ekonomiczny sprawiają, iż zainteresowanie owym modelem jest dosyć znaczne. Samochód sprzedawany jest głównie Europie, część modeli produkowanych jest także w europejskich fabrykach zlokalizowanych na Węgrzech, większość wytwarzana jest w Indiach, gdzie proces produkcji samochodów jest nieco tańszy, aczkolwiek dochodzą wtedy dodatkowo koszty transportu zarówno podzespołów jak i gotowych już samochodów.

Dodaj komentarz