Systemy bezpieczeństwa w samochodach

W starszych modelach takich jak peugeot 406 dane techniczne czy opel corsa opinie nie znajdziemy wszystkich nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, ale wiele spośród takowych systemów jak na razie znajduje się w fazie testów, część z nich może budzić także pewne kontrowersje i o takich właśnie systemach bezpieczeństwa w samochodach osobowych napiszemy.

Praktycznie nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie modeli takich jak hyundai coupe spalanie czy nissan micra spalanie gdzie nie stosowano by poduszek powietrznych. W niektórych samochodach liczba poduszek powietrznych jest wręcz imponująca, co w znacznym stopniu przekłada się na poziom bezpieczeństwa w samochodzie. Przykładem takich wyjątkowo bezpiecznych samochodów są modele mazda 2 opinie oraz oczywiście kia soul cena.

Pomoc odpowiednich służb

Systemy bezpieczeństwa w samochodachSame poduszki powietrzne to niekiedy jednak za mało. Ważne jest jeszcze jak szybko osoby poszkodowane w wypadku samochodowym uzyskać będą mogły niezbędną w takiej sytuacji pomoc ze strony odpowiednich służb. Jak na razie wiele zależy od tego gdzie wydarzy się wypadek. Nie chodzi już tylko o możliwości dotarcia na miejsce, ale także o to, czy pogotowie, lub też straż pożarna w ogóle zostaną wezwane na miejsce. Stąd pomysł, aby w samochodach stosować dodatkowe systemy bezpieczeństwa, które działać będą w następujący sposób. Mianowicie, jeśli już dojdzie do wypadku i uruchomione zostaną poduszki powietrzne, to dodatkowo także odpowiedni system bezpieczeństwa będzie w stanie poinformować w trybie natychmiastowym stosowne służby o tym gdzie aktualnie znajduje się samochód, oraz przekazać informacje iż potrzebna jest pomoc.

Nadajnik GPS

Położenie samochodu odczytane może być z nadajnika GPS. Podobne systemy stosowane są już dzisiaj w lotnictwie czy też w statkach morskich, a nawet w mniejszych jednostkach. Pojawiły się już nawet głosy, ażeby systemy takie stały się obowiązkowe w każdym nowym samochodzie sprzedawanym w Stanach Zjednoczonych czy też Unii Europejskiej. Bardzo prawdopodobne jest iż stanie się to dosyć szybko nowym standardem bezpieczeństwa, podobnie jak w przeszłości same poduszki powietrzne czy też pasy bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz