Ubezpieczenie od problemów z samochodem

Można zażartować, że każde ubezpieczenie jest ubezpieczeniem od problemów z samochodem, przynajmniej jeśli mówimy o szeroko pojętych ubezpieczeniach komunikacyjnych, ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że nasze ubezpieczenia zazwyczaj skupiają się na długofalowych skutkach powstałego problemu.

Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli od konieczności wypłacenia odszkodowania osobie uderzonej przez nas na drodze. Z kolei ubezpieczenie AC odnosi się do kosztów naprawy, jakie pojawią się na fakturze po zakończeniu prac przez mechanika samochodowego. Wyobraźmy sobie jednak, że właśnie trafiliśmy na drodze w dzika. Oba przednie koła są unieruchomione przez powyginaną blachę. Co teraz?

Holowanie itp.

Konieczne jest zajęcie się samochodem i już chociażby odholowanie go do najbliższego mechanika lub do naszego domu, jeśli tak wolimy. Trudno jednak oczekiwać, że jakiś dobry Samarytanin zrobi to dla nas za darmo. Konieczne będzie zapłacenie całkiem sporej kwoty. Ratunkiem w takich sytuacjach może być ubezpieczenie auto pomoc, a w zasadzie pakiet dodatkowych usług przysługujących za darmo w określonych sytuacjach drogowych. Najczęściej jest to zwykłe holowanie, ale jeśli po wyjściu z restauracji odnajdziemy nasz samochód stojący na cegłach, bo komuś podobały się jego koła, także możemy liczyć na pomoc. W największym skrócie takie ubezpieczenie polega na zapewnieniu pomocy osobie mającej problem z samochodem, najczęściej polegający na jego unieruchomieniu z różnych przyczyn.

Zakres pomocy

Ubezpieczenie od problemów z samochodemUnieruchomienie pojazdu może być spowodowane rożnymi czynnikami. Najczęstsze z nich to kolizje drogowe oraz różnego rodzaju awarie. Od wszystkich takich sytuacji można się ubezpieczyć, ale oczywiście będzie to oznaczało różny zakres ubezpieczenia i tym samym różne składki ubezpieczeniowe. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach i te szczegóły mogą obejmować także takie kwestie, jak odległość holowania, którą będzie pokrywało ubezpieczenie lub maksymalną cenę takiej usługi.

Sprawdź ubezpieczenie http://www.mtu24.pl/ubezpieczenie-oc-komunikacyjne/

Dodaj komentarz