Wybór samochodu

W roku 1995 francuski koncern peugeot podejmuje dosyć odważną decyzję o wycofaniu z produkcji popularnego jeszcze w tamtym okresie modelu 405. Pomimo dosyć dobrych wyników sprzedaży model ten był już w tym okresie nieco przestarzały, odstawał na tle konkurencyjnych samochodów pokroju  honda civic opinie lub ford galaxy.

Od pewnego czasu planowano zresztą wprowadzenie nowego modelu a konkretnie peugeot 406. Rok wycofania 405 był zarazem rokiem, w którym zadebiutował nowy model samochodów. Jak się okazało decyzja była niezmiernie trafiona. Już w pierwszych okresach sprzedaży, zwłaszcza modele z silnikiem diesla cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. 406 był najlepiej sprzedającym się samochodem tego koncernu w europie, z tego segmentu samochodów.

Popularność 406

Wybór samochoduW wynikach sprzedaży dorównuje mu tylko i wyłącznie inny francuski model, a konkretnie 206, jednak jest to już o wiele mniejszy samochód porównywalny z modelami typu ford fiesta opinie czy także francuski citroen c4 opinie. Peugeot 406 produkowany było niemalże przez 10 lat, co w segmencie takich samochodów stanowi dosyć spory okres czasu. Dzisiaj jest to samochód nadal cieszący się sporą popularnością ale tym razem oczywiście już tylko i wyłącznie na rynku wtórnym. W roku 2004 wycofano samochód ten z produkcji. Pomimo pewnych typowych dla francuskich samochodów wad, na przykład problemów z tylną belką skrętną, jest to bardzo dobry samochód cieszący się znaczną popularnością.

Tania eksploatacja Seicento

Samochód nadal w zadowalającym stopniu trzyma także swoją wartość. Innym, tym razem malutkim miejskim samochodem jest fiat Seicento. Niezbyt wysokie koszty zakupu oraz także eksploatacji przemawiają za tym aby taki samochód zakupić. Wadą natomiast może być przestarzała już w sporym stopniu technologia, jeśli chodzi o takie samochody. Starsze modele można zakupić w dosyć atrakcyjnych cenach, niemniej jednak samochód ten nie nadaje się do pełnienia roli samochodu rodzinnego. Za stosowaniem go jako auta miejskiego przemawiać może niewysokie spalanie, oraz dodatkowo także niewielka masa własna samochodu. Może być to także dobry wybór na swój pierwszy samochód.

Dodaj komentarz